Kozieradka 50g

Nowe

Kozieradka to małe i twarde nasionka strąków rośliny przypominającej fasolę. Kozieradka jest rośliną posiadającą bardzo wiele właściwości zdrowotnych, a także bogatą w cenne składniki odżywcze.

Kraj pochodzenia: Polska

8,49 zł

Dodaj do listy życzeń

Wykorzystując suszone nasiona, można je przed użyciem lekko przeprażyć na patelni, jednak należy robić to umiejętnie, aby nie przesadzić, gdyż mogą wtedy nabrać gorzkawego smaku. W postaci prażonej są wówczas łatwiejsze do zmielenia. Wystarczy szczypta by nadać potrawie charakterystycznego smaku i aromatu, trzeba jednak uważać aby nie dodać jej zbyt wiele, ponieważ może wtedy zepsuć smak dania. Jej nasiona są składnikiem wyrobu cukierniczego bliskiego wschodu, jakim jest chałwa. Z mąki zmieszanej ze zmieloną kozieradką powstaje pikantny chleb. W Indiach prażone zmielone nasiona są substytutem lub podróbką kawy. Z kozieradki można także zrobić herbatę - łyżeczkę nasion na dwie filiżanki należy parzyć przez pięć minut.

Nasiona kozieradki są bardzo twarde w kolorze żółtym, niektóre z nich są w kształcie podłużnym, zaś inne posiadają kształt rombu lub sześcianu. Głęboka bruzda dzieli każde nasionko na dwie części. Dostępne są w całości, suszone, a także w postaci żółtego proszku, ze zmielonych i prażonych nasion. Roślina ta posiada długość od 30 do 60 centymetrów, ma charakterystyczny korzenny aromat, który przez długi czas się utrzymuje na ręce po jej dotknięciu. 

Napisz recenzję

Pieprz cayenne 50g

Pieprz cayenne 50g

Kraj pochodzenia: Indie

Napisz recenzję

Podobne produkty