Czosnek niedźwiedzi 10g

Nowe

Czosnek niedźwiedzi – występuje również pod nazwą czosnku cygańskiego lub cebuli czarownic. Jest rośliną, która była znana już w starożytności, a jego lecznicze właściwości odkryli Germanie uznając go jako uniwersalne lekarstwo. 

Kraj pochodzenia: Bułgaria

3,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Według legendy był on spożywany przez niedźwiedzie tuż po przebudzeniu ze snu zimowego, dlatego też został nazwany czosnkiem niedźwiedzim. W związku z powyższym uznano, że jego właściwości prozdrowotne musza być bardzo silne, dlatego też postanowiono go dawać do spożycia ludziom, aby zwiększyć ich odporność i wydolność. Wygląd czosnku niedźwiedziego znacznie odbiega od tradycyjnego, gdyż zamiast ząbków posiada on jadalne liście. Jeżeli chodzi o jego właściwości są bardzo zbliżone do czosnku pospolitego.

Czosnek niedźwiedzi stanowi wspaniały dodatek do zup, sosów, past, tart, pizzy,  a nawet kanapek. Ma łagodny smak i niezwykle przyjemny zapach. Dzięki zastosowanym przez nas opakowaniom jest dobrze chroniony przed światłem i nadmiernym dostawaniem się powietrza przez co dłużej utrzymuje świeżość, a co za tym idzie swoje prozdrowotne właściwości. 

Oceń 
2017-09-06

Cudo!

Jestem zachwycona czosnkiem niedźwiedzim. Jak tylko do mnie przyjechał w paczuszce, poczułam mocny zapach, gdy trzymałam (nadal zamknięte!) opakowanie w pokoju, woń czosnku była wyczuwalna, przy wchodzeniu do pokoju.
Mój Chłopak prosi, bym dodawała go do moich potraw ciągle, sama też machinalnie już po niego sięgam, a wydaje się być go jeszcze w opakowaniu pełno... Nic, tylko zamawiać!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz recenzję

Pieprz cayenne 50g

Pieprz cayenne 50g

Kraj pochodzenia: Indie

Napisz recenzję

Podobne produkty