Papryka wędzona 50g

Nowe

Papryka wędzona słodka to przyprawa o charakterystycznym dymnym aromacie. Doskonale nadaje się do dań mięsnych ale również wegetariańskich i wegańskich, którym chce się nadać lekko „mięsny smak” poprzez wykorzystanie dymnego aromatu wędzonej papryki. 

Kraj pochodzenia: Hiszpania

9,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Choć w kuchni polskiej nie jest zbyt popularna, to często wykorzystywana jest w kuchni śródziemnomorskiej. Najczęściej i najchętniej papryki wędzonej używają Hiszpanie. Jest „sekretną” przyprawą tradycyjnego hiszpańskiego Chorizo (tradycyjna hiszpańska kiełbasa). 

Czerwona papryka słodka jest niezwykle popularną przyprawą w kuchniach całego świata. Przybyła do nas z Ameryki Południowej, ale jej popularyzację w kuchni europejskiej zawdzięczamy Węgrom, którzy uczynili z niej sztandarowy element swojej tradycyjnej kuchni.

Papryka należy do rodziny roślin psiankowatych i jest blisko spokrewniona z bakłażanami i pomidorami. Wędzona papryka doskonale nadaje się jako przyprawa do zup, mięs, gulaszy, makaronów oraz kasz. 

Oceń 
2017-05-24

Sztos !!!

Najlepsza papryka wedzona, cudowny smak i aromat. od dzis z czosnkiem niedzwiedzim moja ulubiona przyprawa !!! Dziekuje PureRein :)

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz recenzję

Pieprz cayenne 50g

Pieprz cayenne 50g

Kraj pochodzenia: Indie

Napisz recenzję

Podobne produkty