Pieprz cayenne 50g

Nowe

Pieprz cayenne to bardzo popularna przyprawa w kuchniach całego świata. Nadaje wyrazisty ostry smak potrawom, ale również dzięki swojej intensywnej czerwonej barwie poprawia również ich kolor. Doskonale nadaje się do wszelkich dań kuchni meksykańskiej oraz zup, sosów i pieczonych mięs. 

4,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Pieprz cayenne ma również wiele prozdrowotnych właściwości. Zdaniem naukowców poprawia trawienie czy łagodzi objawy alergii. Istnieją również dowody naukowe potwierdzające tezę, iż spożywanie pieprzu cayenne może wspomagać procesy odchudzania. Pieprz cayenne zawiera związki (np. kapsaicynę), które wytwarzają w naszym organizmie ciepło i wywołują zjawisko zwane termogenezą.

Termogeneza poposiłkowa zachodząca w naszym organizmie sprawia, że organizm jest zmuszony do utrzymania stałej temperatury po spożyciu termogeników (np. pieprzu cayenne), które powodują wytwarzanie ciepła. W trakcie tego zjawiska nasz organizm zużywa więcej energii niż normalnie i wykorzystuje więcej kalorii. W konsekwencji energię konieczną do utrzymania stałej temperatury organizm pobiera ze zgormadzonej zapasowej tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo kapsaicyna ma właściwości przeciwbólowe i zmniejsza uczucie głodu. Potrawy przyprawione pieprzem cayenne na dłużej zapewnią nam uczucie sytości, co w konsekwencji powinno doprowadzić do zmniejszenia ilości spożywanych kalorii.

Napisz recenzję

Oregano 15g

Oregano 15g

Oregano nazywane inaczej dzikim majerankiem albo lebiodką. 

Napisz recenzję

Podobne produkty