Sezam biały 100g

Nowe

Biały sezam charakteryzuje się łagodnym słodko – gorzkawym orzechowym aromatem i jest najpopularniejszą odmianą sezamu.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

5,49 zł

Dodaj do listy życzeń

Sezam to bogactwo białka, które składem i właściwościami jest niemalże identyczne z białkiem znajdującym się w kurzych jajkach. Ponadto sezam zawiera aminokwasy, które powodują, iż białko zawarte w sezamie jest łatwo przyswajalne. Dla zwiększenia przyswajalności sezamu należy zmielić jego ziarna.

Sezam zawiera witaminę E oraz sezamol i sezamolinę – bardzo silne naturalne przeciwutleniacze, które spowalniają procesy starzenia się ludzkich komórek. Dzięki nim sezam przyspiesza wzrost włosów i paznokci.

Sezam zawiera też spore dawki witamin z grupy B oraz witaminę A odpowiedzialną za prawidłowe widzenie i pracę narządu wzroku.

Żeby tego było mało sezam bogaty jest w lecytynę, magnez oraz potas. Taki skład poprawia koncentrację, pamięć oraz pomaga w likwidowaniu skutków stresu. Spożywanie sezamu wspomaga przywrócenie dobrego nastroju, obniża stres, wspomaga odzyskanie równowagi psychicznej.

Sezam to bogactwo takich pierwszaków jak łatwo przyswajalne żelazo, wapń odpowiedzialny za zdrowe i mocne kości, cynk będący „męskim” pierwiastkiem zapobiegającym problemom z prostatą, a także fosfor.

Sezam w 50 % składa się z tłuszczu, przy czym w większości w skład tego tłuszczu wchodzą wysokonienasycone kwasy tłuszczowe. W śród tych kwasów w sezamie najwięcej znajduje się kwasu Omega 6.

Sezam, a zwłaszcza olej z niego ma delikatne właściwości przeczyszczające i zapobiega zaparciom. 

Napisz recenzję

Pieprz cayenne 50g

Pieprz cayenne 50g

Kraj pochodzenia: Indie

Napisz recenzję

Podobne produkty