Imbir mielony 40g

Nowe

Kraj pochodzenia: Chiny

Ten produkt nie występuje już w magazynie

9,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Imbir posiada bardzo intensywny zapach, ze świeżą, słodkawą nutą, którą zawdzięcza olejkowi eterycznemu o nazwie zingiberol. Smak imbiru jest lekko gorzkawy i palący, jest to zasługa zawartych w nim gingerolu i zinferonu.

Imbir jest bardzo wartościową przyprawą rozpowszechnioną na całym świecie. Jest to niezbędny składnik w kuchni azjatyckiej i orientalnej, używany do marynat, past, a w postaci sproszkowanej jest składnikiem wielu mieszanek przyprawowych. Na terenach zachodnich suszony imbir jest używany przede wszystkim jako dodatek do wypieku ciast, ciasteczek, a w szczególności piernika. Dodaje ostrzejszego smaku budyniom, dżemom, konfiturom, a także używa się go do win, piw, herbat uwydatniając i zmieniając ich posmak na nieco wyrazistszy .

Imbir to przyprawa wywodząca się z Chin oraz Indii, a nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa „stringa-vera”, co tłumacząc oznacza „ciało jak róg”, gdyż kształtem podobny jest do poroży jelenia. Imbir był jedną z najbardziej znanych i najwcześniej używanych przypraw w Europie Zachodniej od IX wieku. Korzeń imbiru, a w rzeczywistości kłącze, występuje w wielu formach, najczęściej spotykane są surowe korzenie (świeży imbir)  oraz w postaci sproszkowanej.

Napisz recenzję

Pieprz cayenne 50g

Pieprz cayenne 50g

Kraj pochodzenia: Indie

Napisz recenzję

Podobne produkty