Masło orzechowe z nasionami chia w niewielkiej miseczce otoczone prawdziwymi orzechami.

W świecie urody można pomyśleć, że masło orzechowe z nasionami chia to trochę takie całodzienne cudo. Jego właściwości okazują się odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Jednak mówi się również o możliwych konsekwencjach zdrowotnych stosowania masła orzechowego jako produktu kosmetycznego. Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Jakie właściwości ma masło orzechowe z nasionami chia?

Jeśli chodzi o zdrowie, masło orzechowe z nasionami chia jest praktycznie takie samo jak zwykłe masło orzechowe. Oba zawierają naturalne oleje i oba są dobre dla Twojej skóry, włosów i paznokci. Używając masła orzechowego z nasionami chia, zauważysz, że brakuje niezdrowych olejów. To skutek dodania nasion chia, które są naturalnie oparte na błonniku. 

Co masło orzechowe z nasionami chia robi dla Twojej urody?

Masło orzechowe jest dobre nie tylko dla twojej skóry, włosów, czy serca. Wpływa bowiem pozytywnie na całe ciało, podobnie jak krem czekoladowy. Dzięki niemu otrzymasz znaczną ilość białka i tłuszczu, a także witaminę B-12. W rezultacie poprawi się wygląd wielu części Twojego ciała, w tym tych wymienionych wcześniej.

Jak zrobić własne masło orzechowe z nasionami chia?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić własne masło orzechowe, oto prosty sposób. Umieść wszystkie składniki w robocie kuchennym i przetwarzaj, aż uzyskasz gładką pastę. Jeśli nie masz robota kuchennego, możesz użyć urządzenia ręcznego lub stojącego. Gdy masz już wszystkie składniki w robocie kuchennym, przeniesienie ich do szklanej lub plastikowej torby sprawi, że uzyskasz bezproblemową i spójną pastę chia. Jeśli chcesz zrobić własne masło orzechowe z nasionami chia i innymi naturalnymi składnikami, możesz użyć blendera ręcznego lub młynka spożywczego.

Kiedy spożywać masło orzechowe z nasionami chia?

Masło orzechowe to świetny dodatek do każdej rutyny pielęgnacyjnej. Jest to doskonały dodatek do rutyny kosmetycznej, jak również świetny dodatek do przerwy na kawę. Chociaż nie możesz dodać masła orzechowego z nasionami chia do kawy lub herbaty, możesz dodać je do porannej i wieczornej wody oraz innych napojów, aby wzmocnić naturalne właściwości przeciwzapalne organizmu.

Kiedy unikać masła orzechowego z nasionami chia?

Niektóre kobiety uważają, że spożywanie zbyt dużej ilości masła orzechowego może powodować silne łaknienie. To normalne i nie ma nic złego w tym, że chcesz zjeść pewną ilość słodyczy, kiedy tylko masz na nie ochotę. Jeśli jednak zauważysz, że jesz zbyt dużo masła orzechowego, warto zadać sobie pytanie – czy jest to dla mnie dobre?