Płatki jaglane w białym głębokim talerzu na stole w otoczeniu kuchennych przedmiotów.

Jakie są najbardziej niedrogie sposoby na odżywienie skóry? Dlaczego należy zwracać uwagę na produkty spożywcze? Jak płatki jaglane wpływają na urodę? Przeczytaj ten krótki wpis, aby dowiedzieć się więcej o płatkach jaglanych w kontekście Twojego wyglądu.

Jakie są właściwości płatków jaglanych?

Rodzaj pełnego ziarna prosa, z którego wytwarzane są płatki jaglane, występuje na Bliskim Wschodzie i w południowo-zachodniej Azji. Stanowi bogate źródło witaminy B-12, manganu oraz innych niezbędnych minerałów. Ma wysoki wskaźnik tłuszczów nasyconych i jest doskonałe do zmniejszenia wyglądu drobnych linii czy zmarszczek.

Jak spożywać płatki jaglane, aby poprawić swój wygląd?

  • Proso liściaste – najpopularniejszy rodzaj prosa. Można je znaleźć w wielu krajach. Ziarna są rozkładane i przekształcane w białko przez enzym alfa-amylazę, który zamienia azot w prekursor aminokwasów.
  • Proso azjatyckie – to popularny rodzaj prosa uprawianego w Azji. Ziarna są rozkładane i przekształcane w białko przez enzym alfa-amylazę, co powoduje produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (SCFA). 
  • Proso białe – to popularny rodzaj prosa uprawianego w Azji. Profil aminokwasowy ziaren może się różnić i najlepiej zbadać go, patrząc na rodzaje ziaren, które będziesz jeść. 
  • Proso zielone – jest to popularny rodzaj prosa uprawianego w Azji Południowej.

Kiedy warto spożywać płatki jaglane?

Istnieje wiele korzyści z regularnego spożywania płatków jaglanych z prosa. Zawierają one niezbędne witaminy, minerały i niezbędne kwasy tłuszczowe, które mogą pomóc poprawić wygląd naszej skóry. Zawierają również karotenoidy, które uważa się za pomocne w ochronie naszej skóry przed promieniami UV i trądzikiem.

Kiedy unikać płatków prosa w diecie?

Choć samo w sobie nie jest to problemem zdrowotnym, spożywania zbyt dużej ilości płatków jaglanych należy unikać w przypadku zapalenia żołądka, obrzęków lub nietolerancji glutenu.