Mężczyzna z kilkudniowym zarostem prezentuje, jak może wyglądać pielęgnacja zarostu.

Brody mają swój moment. Coraz więcej mężczyzn zapuszcza brodę, ale to nie znaczy, że wszyscy wiedzą, jak o nią dbać. Wszędzie brodaci mężczyźni mają problemy z utrzymaniem swoich włosów na twarzy pod kontrolą i w zdrowym stanie – a to za sprawą kiepskich produktów do brody dostępnych na rynku. Jedno z badań wykazało, że około 80% brodatych mężczyzn ma problemy z zarostem. Źle odżywione włosy plączą się, rozdwojone końcówki powstają w wyniku nadmiernej pielęgnacji, a niesforny zarost jest wynikiem stosowania gorszych produktów do pielęgnacji. Możesz pomóc swojemu koledze wrócić na właściwe tory, zostając certyfikowanym brodaczem i szerząc ewangelię czystej i zadbanej brody wszędzie tam, gdzie jesteś! 

Na czym polega pielęgnacja brody?

Istnieje wiele sposobów na pielęgnację brody, ale każda metoda musi najpierw zająć się dwoma kluczowymi aspektami: czyszczeniem i odżywianiem. Po pierwsze i najważniejsze, chcesz mieć pewność, że twoja broda jest wolna od bakterii i innych zanieczyszczeń. Jeśli nie czyścisz odpowiednio zarostu, prawie na pewno doświadczysz podrażnień skóry spowodowanych bakteriami, które są uwięzione w zaroście. 

Następnie chcesz odżywić włosy w brodzie, aby stały się bardziej miękkie i mniej podatne na złamania. Niektóre brody są naturalnie bardziej miękkie niż inne, ale odżywka pomoże wzmocnić nawet najbardziej szorstkie włoski. Do mycia i odżywiania brody możesz używać wielu różnych produktów, w tym szamponów, odżywek, olejków, balsamów i innych. Możesz ich używać za każdym razem, gdy myjesz twarz pod prysznicem lub stosować je codziennie jako część codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Kiedy pielęgnacja brody jest konieczna?

Jak już mówiliśmy, zarost jest bardzo korzystny dla zdrowia twojej skóry. Jednak jak każda inna część twojego ciała, wymagają opieki i uwagi. Gdy zapuszczasz brodę, powinieneś zacząć od poświęcenia jej dodatkowej uwagi, której potrzebuje, by rosnąć zdrowo i silnie. Upewnij się, że stosujesz zdrową dietę, aby upewnić się, że włosy na twarzy mają wystarczającą ilość składników odżywczych do prawidłowego wzrostu. Kiedy minie 6 miesięcy od zapuszczenia brody, powinieneś zacząć myśleć o jej czyszczeniu i odżywianiu. Może nie wydaje się to dużym wysiłkiem, ale zaniedbanie włosów na twarzy może prowadzić do rozdwajania się końcówek, nadmiernego swędzenia i innych problemów.

Co zawiera typowy zestaw do pielęgnacji brody?

To będzie się różnić w zależności od twoich konkretnych potrzeb, ale typowy zestaw do pielęgnacji brody będzie zawierać szeroki zakres produktów przeznaczonych do pielęgnacji brody. Będziesz chciał się upewnić, że masz dobrą maszynkę do golenia i żel do golenia, a także wysokiej jakości szampon lub odżywkę do mycia brody i utrzymania jej w miękkości. Musisz też pamiętać o nawilżaniu skóry, aby zapobiec jej wysuszeniu – zwłaszcza jeśli masz długą brodę. Dobre zestawy do pielęgnacji brody zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja broda była miękka i czysta, a także ładnie pachniała. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja, jak używać każdego produktu, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Jakie produkty do pielęgnacji brody warto kupić?

Chcesz mieć pewność, że używasz produktów wysokiej jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie i odżywianie włosów w brodzie. Nie chcesz używać taniego szamponu lub odżywki, które wysuszą twoją brodę i spowodują rozdwojenie końcówek. Najlepsze produkty do pielęgnacji brody są opracowane specjalnie dla brodatych mężczyzn i dostępne w różnych zapachach. Szukaj w nich składników takich jak masło shea, olej jojoba i witamina E, które wzmocnią Twoje włosy i nawilżą skórę. Niektóre z najlepiej sprzedających się produktów do pielęgnacji brody to Bearded Bastard Beard Wash, The Gentlemen’s Beard Oil oraz Baxter co. Baxter co. Washing Solution.