Młoda kobieta wykorzystuje zestaw do cery naczynkowej, aby poprawić wygląd swojej skóry na twarzy.

Skazy naczyniowe są jednym z najtrudniejszych do leczenia schorzeń. Wynika to z wielu czynników. Na przykład, ich mały rozmiar sprawia, że są trudne do zauważenia, a jeszcze trudniejsze do wycelowania za pomocą lasera lub leczenia światłem. Problemy naczyniowe są wywoływane przez rozszerzone naczynia krwionośne, które są prawie niewidoczne, dopóki nie pękną i nie spowodują czerwonej, plamistej wysypki na twarzy. Co więcej, stan ten może być nasilony przez gorącą pogodę lub stres, co czyni go jeszcze bardziej nieprzewidywalnym niż inne problemy skórne. Co więcej, ponieważ główną przyczyną jej występowania jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, leczenie jej wymaga zastosowania innych technik niż te, które sprawdziłyby się w przypadku trądziku czy różowatego. Dlatego właśnie potrzebujesz specjalnego zestawu do cery naczyniowej. Tutaj ujawniamy wszystko, co powinnaś wiedzieć o leczeniu tego delikatnego problemu za pomocą produktów do pielęgnacji skóry.

Co to jest skóra naczyniowa?

Skóra naczyniowa to stan spowodowany rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi pod skórą. Może wystąpić na każdej części ciała i często jest trudna do leczenia. Główne sposoby leczenia tego schorzenia to korekta naczyń krwionośnych i regulacja przepływu krwi, stąd tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Rozszerzone naczynia krwionośne powodują przebarwienia skóry i czerwone plamy na twarzy. Podstawową przyczyną tego schorzenia są uwarunkowania genetyczne. Jednak czynniki środowiskowe również mogą odgrywać rolę w pogorszeniu tego stanu.

Dlaczego skóra naczyniowa wymaga specjalnej pielęgnacji?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką musisz wiedzieć, wybierając kosmetyki do skóry naczyniowej, jest to, że musisz unikać produktów, które zawierają dużo alkoholu. Ponieważ skóra osób z tym schorzeniem jest bardzo delikatna i wrażliwa, użycie zbyt mocnego produktu może spowodować podrażnienie, a nawet swędzenie. Skóra naczyniowa jest również bardziej podatna na powstawanie wyprysków, więc stosowanie delikatnych składników pomoże zrównoważyć skórę i uspokoić ją. Najlepiej stosować produkty z takimi składnikami jak ujędrniające składniki aktywne, ekstrakty łagodzące, antyoksydanty i retinoidy, aby walczyć ze zmarszczkami i oznakami starzenia.

Jakie kosmetyki powinien zawierać zestaw dla skóry naczyniowej?

Wybierając zestaw do cery naczyniowej najlepiej sięgać po kosmetyki, które są bardziej po stronie łagodności, z mniejszą ilością substancji zapachowych, niewielką ilością składników, które mogą powodować podrażnienia, a także formułą, która jest w stanie być kojąca i nawilżająca. Najlepiej dobierać produkty w podobny sposób, jak podchodzi się do skóry wrażliwej. Witamina C jest bardzo silnym składnikiem, który może pomóc w produkcji kolagenu w celu zwalczania oznak starzenia. Witamina C jest również bardzo skuteczna w leczeniu i łagodzeniu stanów zapalnych, co jest szczególnie pomocne dla osób cierpiących na skórę naczyniową. Witamina E to kolejny wspaniały składnik, który może pomóc w ochronie skóry przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV i pomaga w gojeniu się skóry.

Jaki jest dobry krem dla skóry wrażliwej i naczyniowej?

Jeśli masz skórę naczyniową, potrzebujesz produktów, które są kojące, lekkie i wolne od substancji zapachowych i innych substancji drażniących. Najlepiej skonsultuj się z dermatologiem, który będzie mógł konkretnie polecić produkty dla Ciebie i Twojego typu skóry. Aloes jest jednym z najczęstszych składników stosowanych w produktach do pielęgnacji skóry. Jest on znany jako roślina „lecznicza”, którą można stosować we wszystkich dziedzinach, od leczenia oparzeń po łagodzenie ukąszeń owadów. Aloes jest również znany ze swojej zdolności do działania przeciwzapalnego, przeciwutleniającego, przeciwbakteryjnego, przeciwstarzeniowego, a nawet przeciwgrzybicznego. Aloes jest idealnym składnikiem kojącym, rewitalizującym, przeciwstarzeniowym i przeciwzapalnym dla skóry wrażliwej i naczyniowej.