Daktyle na białym tle w niewielkim drewnianym pjmeniku.

Dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twój wygląd. Wiemy, że wielu osobom wydaje się to sprzeczne z intuicją, ale dużo ludzi popełnia błędy, jeśli chodzi o pożywienie. W tym wpisie krótko omówimy, jak daktyle wpływają na urodę. Czytaj dalej!

Jak daktyle wpływają na urodę?

Znany jest nam fakt, że daktyle wpływają na koloryt skóry, ale co z ich wpływem na włosy i paznokcie? Wiele osób uważa, że kolor ich paznokci to istotna kwestia. Jednak okazuje się, że daktyle nie zmieniają ich barwy. Rzeczywiście mogą natomiast wpływać na zabarwienie skóry oraz włosów w zależności od sposobu spożywania oraz ilości. W odpowiednich ilościach wspomagają działanie kosmetyków na trądzik i zmiany skórne.

Jak wykorzystać daktyle w diecie dla swojej urody?

Daktyle możesz spożywać same lub jako dodatek do różnego rodzaju potraw, a nawet ciast. Daktyle doskonale uzupełniają wiele posiłków, a w szczególności sałatki. Niektórzy wykorzystują je w herbatach albo innych zimnych napojach wypijanych podczas posiłków.

Kiedy lepiej nie spożywać daktyli w diecie?

Nie ma wątpliwości, że spożywanie daktyli w diecie to świetne źródło witamin, minerałów i ważnych węglowodanów. Jednak czy to dobrze, czy źle, że są one magazynowane w naszym organizmie w postaci komórek tłuszczowych? Czy optymalne jest spożywanie ich w dużych ilościach? Krótka odpowiedź brzmi nie, w rzeczywistości jedzenie zbyt wielu daktyli może prowadzić do powstania tłuszczu na brzuchu, czyli negatywnego zjawiska dla Twojego wyglądu. Dzieje się tak dlatego, że wysoki poziom serotoniny znajduje się w okolicach brzucha, a nadmiar serotoniny oznacza, że odkłada się tam dodatkowy tłuszcz.